Bezbolestné ošetření, Analgosedace

Bezbolestné ošetření, Analgosedace

Zakládáme si na tom, že naše ošetření nebolí. Abyste se před návštěvou zubaře pouze usmívali. Přijďte se přesvědčit, že u nás k tomu máte důvod.

Objednat se

Zakládáme si na tom, že naše ošetření nebolí. Abyste se před návštěvou zubaře už jenom usmívali. Jako prostředek k bezbolestnému zákroku používáme analgosedaci. Pokud máte problémy se zuby, ošetření neodkládejte. Čím déle s návštěvou zubaře otálíte, tím větší zásah do Vašeho chrupu Vám hrozí. A nejen to. Ohrožujete své celkové zdraví i svoji peněženku. Malá plomba (výplň) s ošetřením bez bolesti je levnější než trhání zubu (extrakce) a jeho následné nahrazování zubem novým (zubní implantáty, korunky, můstky). Často nepomůže ani dentální hygiena.


Analgosedace aneb u zubaře bez bolesti

Analgosedace je metoda, při které pacienta uvedeme do stavu podobného spánku. Léčebná látka vás uvolní a navodí stav, ve kterém nebudete vnímat bolest, psychické či fyzické strádání. Většinu ošetření si nebudete dokonce ani pamatovat. Z mnohaleté zkušenosti víme, že pacienti stav vnímají velmi pozitivně.


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Neošetřujeme v Analgosedaci děti.


Komu analgosedaci doporučujeme?

Analgosedaci obecně doporučujeme pacientům, kteří podstupují složitější stomatologický zákrok. 

Ošetření je však primárně vhodné i pro:

 • fyzicky či psychicky citlivější pacienty,
 • pacienty s dávivým reflexem,
 • ty, kteří mají s ošetřením u zubaře špatné zkušenosti.

Metoda je ku prospěchu i stomatologovi, protože není zneklidňován obavami o bolestivé reakce pacienta, a tak mu umožňuje plně se soustředit na práci.

Pokud jde o typ zákroku, analgosedaci doporučujeme v těch případech, kdy nejde zabránit nepříjemným vjemům či dosáhnout uspokojivé hloubky znecitlivění – třeba v případě vícečetné extrakce zubů, hlavně v dolní čelisti, “trhání osmiček”, zavádění zubních implantátů nebo resekce kořenových ložisek.Jak ošetření probíhá?

Usadíme vás do pohodlného křesla a anesteziolog vám do žíly vpraví léčebnou látku, po jejíž aplikaci pocítíte velmi příjemný stav a dostaví se libé pocity. Dostanete se do polospánku, avšak budete stále schopní komunikovat s lékařem. Následuje běžné ošetření.

Užití látky je bezpečné, probuzení je zpravidla příjemné bez doprovodné nevolnosti.


Co je potřeba dodržet před a po zákroku:

 • Před zákrokem 6 hodin nejezte a 4 hodiny nepijte.
 • Užíváte-li dlouhodobě léky, v den ošetření je nevynechávejte. Zapijte je ráno douškem vody.
 • Pokud jste si vzali lék na uklidnění, dejte nám o tom vědět. 
 • Pro vlastní chirurgický výkon a nekomplikovaný pooperační průběh je důležitý dobrý zdravotní stav. Nikdy nechoďte k ošetření ani s běžným nachlazením. Dejte nám včas vědět a my vás přeobjednáme.
 • Na ošetření přijďte v pohodlném oblečení, ve kterém se cítíte dobře.
 • Je nutné, aby vás na zákrok doprovodil blízký člověk, který vás pak odvede nebo odveze domů, pacient nikdy neodchází sám
 • 24 hodin po zákroku nemůžete řídit.
 • I když se Vám bude zdát, že jste fyzicky v pořádku, Vaše reakce jsou velmi zpomalené.

Analgosedace přispívá k vašemu pohodlí a dobrému pocitu v naší ordinaci, a je tak pro nás velkým pomocníkem v cestě za vizí vždy bezbolestného ošetření.


Inhalační anestetikum

Další možností bezbolestného ošetření je inhalační anestetikum, které je bezpečné a účinné inhalační analgetikum pro všechny situace, kdy je potřebný rychlý nástup a ústup účinků. Zbaví vás bolesti ale má také anxiolytický účinek – zbavuje tedy i úzkosti. Je ideální pro dětské pacienty a pro pacienty, kteří trpí strachem z lékaře nebo ošetření v ústech a vpichu lokální anestezie. Jeho aplikace je navíc velmi snadná a rychlá. Do 2 až 3 minut dojde k nástupu účinků – plyn se inhaluje pomocí nosní masky nebo nádechového ventilu.

Hlavní výhody:

 • rychlý nástup a ústup účinku
 • účinná úleva od krátkodobé bolesti
 • minimum nežádoucích účinků
 • analgetické a sedativní účinky při plném vědomí pacienta

Účinky po skončení inhalace rychle odezní a můžete odejít již po 15 minutách, po 30 minutách můžete řídit automobil. Během inhalace lze někdy vnímat lehkou závrať, euforii nebo mírnou nevolnost, to však po ukončení inhalace rychle odezní.Plomby alias kompozitní výplň

Máte zubní kaz? Potřebují Vaše zuby plomby? Máte nekvalitní „černé“ plomby? Trápí Vás drobné povrchové defekty skloviny nebo odlomené části zubů? Za své plomby, odborně nazývané výplně, se už nemusíte stydět.


Plomby – vysoce kvalitní výplně, které nikdo nepozná

V Alfadent Vaše zuby ošetříme pouze vysoce kvalitními zahraničními materiály - kompozity s širokou škálou barev, která zaručuje dokonalou barevnou reprodukci přirozených zubů. Pomocí těchto mikrohybridních a mikrofilních kompozitních výplní lze Vašim zubům navrátit přirozený, esteticky krásný vzhled, který může dále umocnit bělení zubů. Máte-li staré a nekvalitní "černé" výplně, mohou je nahradit kvalitní bílé plomby s dlouhou životností, na pohled nerozeznatelné. Pouze Vy sami víte o jejich existenci.


Neváhejte

Na kontrolu k zubaři byste měli chodit nejméně 1x za půl roku, děti od 3 let. V případě potíží se ke svému stomatologovi objednejte ihned.

Napište nám

Snažíme se na veškeré Vaše zprávy odpovědět v co nejkratším čase.