Celokeramické fazety

Celokeramické fazety

Fazety jsou šetrná metoda jak mít estetický vzhled zubů s dlouhou životností a hlavně barevnou stálostí. Dá se tak upravit tvar, mírné nepravidelnosti nebo zuby rozsáhlými výplněmi. Takto se dají upravit zuby v horním chrupu v přední části.

Co je FAZETA

Fazety jsou tenké keramické plátky které se lepí na zuby. Výhodou fazet je, že broušení zubů vůči korunkám je minimální. Někdy se nemusí zuby brousit vůbec. Vždy je to na posouzení lékaře a ten spolu s Vámi nejde nejoptimálnější řešení pro Váš krásný úsměv.

 

Použití FAZET

V první řadě je nezbytné vyšetření stomatologa. Poté, když je vše v pořádku a lékař neshledá žádné obtíže či náhlý problém, sdělí pacient lékaři své představy o vzhledu svých nových zubů a po společné konzultaci najdou optimální řešení. Dále se může přejít k samostatným fazetám.

 

Postup

Pokud je nutné zuby obrousit, tak to se provádí v lokální anestezii, takže nic necítíte a nic Vás nebolí. Fazety můžete mít během dvou návštěv u nás na klinice. V některých případech vše lze stihnout i za jednu návštěvu.

 

Pro koho jsou FAZETY vhodné

Toto Vám vždycky sdělí lékař a je to opravdu individuální u každého pacienta.Než fazety jsou hotové pacient má provizorní fazety.Ty jsou většinou z pryskyřice.


Fazety jsou velmi dobrým estetickým řešením

Důležité je ale vědět že se o zuby musíme starat a každý je zodpovědný sám za svůj přístup k orálnímu zdraví a chrupu jako takovém.