Dentální hygiena a Airflow

Dentální hygiena a Airflow

Dodržujte prevenci v podobě zubní hygieny, a dopřejte tak svému chrupu účinnou péči, která je zároveň nejpříjemnější volbou pro vaši peněženku.

Objednat se

Proč chodit na dentální hygienu?

Preventivní prohlídky u zubaře jsou pro zdraví a krásu vašeho úsměvu nezbytné. Samy o sobě však nestačí. Je potřeba o svůj chrup náležitě pečovat každý den a ideálně dvakrát za rok si dopřát jeho generální očistu – ošetření u dentální hygienistky. 

Jde o léčebný proces, při kterém odstraňujeme příčiny zánětu dásní a parodontitidy. Díky tomu zuby zůstanou déle zdravé, a tedy i krásné. Cílem návštěvy je také naučit vás, jak správně pečovat o své zuby. Kvalitní hygiena předchází vzniku zubního kazu a jiným onemocněním, a tak šetří vaše zdraví i peněženku. 


Jak probíhá ošetření?

Pokud se chystáte na dentální hygienu poprvé, nemusíte se bát, protože ošetření je zcela bezbolestné. Ne všechno vám nejspíš bude příjemné, ale o bolest se rozhodně nejedná. Vřele doporučujeme

přinést si sebou vlastní kartáček na zuby. Lepší než jakákoliv teorie, je praktická ukázka kartáčkem, který běžně používáte.

1. Zjistíme, jak pečujete o svůj chrup

Nejdříve od vás zjistíme, jak a čím si čistíte zuby a jak často chodíte na prohlídky k zubnímu lékaři. 

2. Prohlédneme vaše zuby

Následuje pečlivá prohlídka vašeho chrupu, kdy odhalíme případná onemocnění nebo zubní kazy. 

3. Důkladně chrup vyčistíme

Pomocí technologie AIRFLOW® odstraníme ze zubů veškerý plak, zubní kámen a tmavé pigmenty, které vznikají v důsledku konzumace čaje, kávy, vína atd. Samotný kartáček nestačí 

V rámci ošetření vás naučíme, jak si správně čistit zuby. Často se nám stává, že přichází pacienti, kteři si chrup pravidelně čistí, ale protože jejich technika není správná, jejich zuby se kazí.

Ke každodenní hygieně ústní dutiny je potřeba přidat čištění mezizubním kartáčkem a zubní nití, které si můžete pořídit přímo na naší klinice.  AIRFLOW®Prophylaxis Master, bělejší zuby za okamžik


Přístroj EMS AIRFLOW® Prophylaxis Master používáme k odstranění zubního plaku, tmavých pigmentů a zubního kamene, a to jak na náhradách, tak i na implantátech. Jde o speciální metodu pískování, která navrací zubům jejich bělost. 

Metoda neutralizuje kyselé prostředí v ústní dutině, čímž zamezuje tvorbě bakterií. Chrup v jednom kroku čistí i leští. Jde o velmi kvalitní čištění, a to hlavně mezizubních prostor, kde často jiné metody selhávají. 

Oproti chemickému bělení zubů je pískování práškem AIR-FLOW PLUS zcela přírodní metoda, která nezatěžuje ústní dutinu. Zároveň není nijak nepříjemná, proto je vhodná i pro ty z vás, co máte velmi citlivé zuby, a také pro dětské pacienty.

Prohlédněte si náš ceníkNapište nám

Snažíme se na veškeré Vaše zprávy odpovědět v co nejkratším čase.