CBCT 3D diagnostika

CBCT 3D diagnostika

Toto rentgenové vyšetření provází několikanásobně nižší dávka záření, proto je k tělu šetrnější než klasické CT. Díky 3D obrazu pro vás určíme to nejefektivnější ošetření.

Objednat se

CBCT jako vrchol moderní stomatologie

CBCT neboli cone beam computed tomography je rentgenologické 3D vyšetření, které umožňuje lékaři získat prostorový přehled o chrupu pacienta, a tak dokonaleji zhodnotit jeho stav. 

Díky této technologii jsou nám odkryty detaily, které na klasickém snímku nejsou patrné. Místo nepřesného dvojrozměrného pohledu získáme skutečný trojrozměrný obraz vašeho chrupu, který nám umožní dosáhnout těch nejlepších výsledků. Tak, aby váš úsměv mohl zase zářit.


Až 50x nižší dávka záření

Rozdíl oproti klasickému CT je také v několikanásobně nižší dávce záření. CT vysílá paprsky záření ve tvaru vějíře, který musí pro jeden snímek objekt oběhnout několikrát. U CBCT jsou paprsky záření vysílány ve tvaru kužele (cone beam), proto postačí, když přístroj oběhne pacienta jednou. Výsledkem je až 50násobné snížení zatížení pacienta rentgenovými paprsky.   

Vyšetření je zároveň rychlejší a snímky mají vyšší rozlišitelnost. Kde CBCT pomáhá?

CBCT přístroj nám umožňuje získat trojrozměrné snímky celých čelistí i malých cílených oblastí. To vše ve výborném rozlišení s minimální zátěží. Přístroj umí zhotovit i klasické panoramatické snímky. Výborně pomůže mimo jiné v těchto oblastech:

  • Implantologie
  • Extrakce zubů moudrosti
  • Endodoncie
  • Parodontologie

Díky trojrozměrnému zobrazení máme možnost vytvářet anatomicky přesné plány léčby, a tak zdokonalovat péči o váš úsměv. 

Máte zájem o moderní a přesné vyšetření svého chrupu pomocí CBCT 3D? Zavolejte nám nebo napište.

Žádanku, kterou je potřeba vzít k vyšetření s sebou, najdete tady.

Napište nám

Snažíme se na veškeré Vaše zprávy odpovědět v co nejkratším čase.