Endodoncie pod mikroskopem

Endodoncie pod mikroskopem

Ošetříme kořenové kanálky vašeho zubu tak, abychom zamezili rozšíření zánětu, a tak zabráníme jeho předčasnému odstranění.

Objednat se

Co je endodoncie?

Jedná se o ošetření vnitřního prostoru zubu, které je nutné provést vždy, když dojde k zánětu nebo odumření v zubní dřeni. Čištění kořenových kanálků je klíčové pro záchranu zubu, případně jeho rekonstrukci. Díky němu může mrtvý zub v ústech i nadále fungovat. 

Pro úspěšnou léčbu je zásadní čas a přesnost, což jsou principy, které u nás zastáváme. Proto používáme mikroskop Leica M-320, díky čemuž jsme schopní dosáhnout těch nejlepších výsledků. Tak, abyste od nás odcházeli s úsměvem. 


Bolavý zub neodkládejte, šetříte své zdraví i peníze

Bolí vás zub? Objednání k zubaři neodkládejte. Dbáte tak o své zdraví i peněženku. Včas ošetřený zub bude vyžadovat méně rozsáhlý a nákladný zákrok. Bolavý zub může postupem času vyústit ve složitější zákrok (zubní implantáty, korunky, můstky) nebo přímo ztráta zubu.

Ozvěte se nám, spolu dáme dohromady individuální plán léčby podle vašich časových i finančních možností.Hluboká infekce a její ošetření

V případech, kdy bakteriální infekce prostoupila tvrdou zubní sklovinou a dalšími částmi zubu velice hluboko až k nervu, není možné zub jen vyvrtat a vyléčit plombou. Abychom infekci odstranili, je nutné ošetřit kořenový systém zasaženého zubu a odstranit zanícený bolavý nerv. 

Musíme důkladně mechanicky vyčistit kořenové kanálky za pomoci ručních i strojových nástrojů a díky speciálním dezinfekčním materiálům potlačit zánět. Až poté můžeme kořenové kanálky vyplnit speciálním materiálem a pokračovat ve vašem individuálním plánu léčby.

Díky anestezii nebo analgosedaci pro vás ošetření v naší ordinaci nebude bolestivé ani nijak nepříjemné.Plomby, inlaye a onlaye

Kvalitně vyčištěné kořenové kanálky jsou základem pro další ošetření zubu, který poté může vyplnit plomba, vyspravit inlay, onlay nebo korunky. Výběr řešení záleží na tom, o jaký zub se jedná (řezák, špičák, stolička) a kolik má kořenů.


Mrtvý zub a kořenové kanálky

Kořenové kanálky je nezbytné vyčistit také u zubů, u kterých kaz zničil zubní korunky a odumřela zubní dřeň. Ošetření je nutné provést i před zhotovením některých protetických výrobků (korunky, můstky).

Kořenové kanálky je v těchto případech nutné zaplnit. Správně provedený výkon zaručuje zachování a dlouhodobé využití zubu.


Plomba či korunka zvyšuje životnost zubu

Ošetřené zuby musíme hermeticky uzavřít, k čemuž slouží plomba (kompozitní výplň) nebo ještě lépe korunky. Životnost takto ošetřených zubů je mnohonásobně delší než při standartním ošetření kořenových kanálků.


Prevencí je dentální hygiena

Dentální hygiena je klíčem proti bakteriální infekci, které lze předcházet správnou péčí o zuby. Naše dentální hygienistka vám zuby odborně vyčistí, vysvětlí, v čem spočívá moderní dentální hygiena a naučí vás o chrup dobře pečovat.


Precizní přesnost je klíč k záchraně zubu

Všechny nástroje, které používáme, jsou standardizované s přesně stanovenou kalibrací odpovídající příslušné ISO normě. Sestávají z titanu a jsou velice flexibilní. 

Strojové opracování se s výhodou používá zvláště u tenkých a výrazně zahnutých kořenových kanálků, které jsou jen obtížně prostupné nebo zcela neprostupné pro ruční kořenové nástroje. Díky kombinaci strojové a ruční techniky dosahujeme těch nejlepších výsledků, a tak vám vracíme spokojený úsměv.

Napište nám

Snažíme se na veškeré Vaše zprávy odpovědět v co nejkratším čase.