Záchovná stomatologie

Záchovná stomatologie

Našim cílem je zachránit a zachovat Vaše vlastní zuby a tvrdé zubní tkáně, pokud je to možné. Jednoduše řečeno aby Vám zuby co nejdéle vydržely, protože vlastní zuby nic nenahradí.

Objednat se

Cílem záchovné stomatologie je léčba zubních kazů, mechanických poškození (například následkem úrazu) a v neposlední řadě i onemocnění zubní dřeně (Endodoncie)


Do záchovné stomatologie patří:

  • Ošetření zubního kazu
  • Dostavby zubů, onlay, overlay, korunky
  • Endodontické ošetření zubních kanálků
  • Ošetření úrazů zubů (zlomeniny, luxace)


Zubní kaz - nejčastější problém 

Jedná se o infekční chorobu dutiny ústní, způsobenou působením mikroorganismů a bakterií, které napadají tvrdé zubní tkáně. Bakterie se převážně nacházejí ve zvýšeném množství v zubním povlaku, který pokrývá povrch zubu, v případě nedostatečné ústní hygieny. Na nevyčištěných místech se tento povlak hromadí.

Bakterie povlaku uvolňují toxické látky, které mění cukry v kyseliny. Tyto kyseliny následně narušují povrch zubu a usnadňují tak průnik bakterií dovnitř zubu, což má za následek vytvoření zubního kazu. Tento povlak může časem i zmineralizovat a vytvořit zubní kámen.



Prevence

Ačkoliv jsou preventivní opatření obecně známé (pečlivá dentální hygiena, pravidelné prohlídky), neustále patří v naší republice mezi velmi rozšířená chronická onemocnění. Často se na problémy přijde pozdě, jelikož pacient nepociťuje obtíže. Pozdní léčba je náročná nejen časově, ale i finančně a prognóza je vždy horší než u zdravého zubu. Nezanedbejte proto preventivní návštěvu minimálně jednou za půl roku.

Napište nám

Snažíme se na veškeré Vaše zprávy odpovědět v co nejkratším čase.