Nejčastější otázky a odpovědi ohledně zubních implantátů CEREC


Co je CEREC?

Ve zkratce se jedná o moderního zubního robota, který je schopen vyrobit během jediné návštěvy u zubaře zubní náhradu v podobě korunky, můstku, fazety. Není nutné dostavit se zvlášť na nepříjemné otisky. Zubní náhrada vyrobená technologií CEREC je keramická. Vlastnosti materiálů používaných systémem CEREC jsou velmi podobné vlastnostem zubní skloviny

 

Je zákrok bolestivý?

Ne. Nemusíte se bát, že by vás při ošetření něco bolelo. Zákrok se provádí po aplikaci anestetika, které spolehlivě místo umrtví a metoda samotná je tedy bezbolestná. Bolesti či pocit napětí mohou nastat čerstvě po aplikaci, kdy může být zub citlivější. Vše by se mělo upravit do 1-2 dnů. Pokud budete cítit bolest nadále, například spontánně nebo při skusu, či vás bude bolest budit v noci, je třeba navštívit zubaře.

 

Jakou životnost má korunka CEREC?

Životnost vyrobené keramické korunky se pohybuje v několika desítkách let. Je potřeba si však uvědomit, že je zubní korunka CEREC fixovaná na živý zub, který může být ohrožený zubním kazem. I v případě, že budete mít korunku nasazenou na implantátu, je potřeba dodržovat pečlivou hygienu, jinak může docházet k zánětu a selhání implantátu. Záleží tedy hlavně na vás, jakou životnost bude CEREC mít.

 

V čem spočívá výhoda CEREC oproti jiným metodám?

Největším plusem této moderní metody je rozhodně její rychlost. Během 3 hodin můžete odcházet z ordinace s hotovým zubem, který bude vypadat perfektně a skvěle vám sedne a barevně bude stejný jako Vaše barva zubů. Nemusíte se trápit snímáním otisků, které je pro pacienty většinou dost nepříjemné. Situaci ve vašich ústech zhodnotí 3D sken, poté se vytvoří perfektní 3D model zubu, který se následně vyfrézuje z keramického hranolu. Bude vypadat přirozeně a k nerozeznání od Vašich zubů

 

Pozná mé okolí, že mám korunku CEREC?

Ne. Dnešní korunky jsou již opravdu velmi diskrétní. Od toho se také odvíjí i cena samotné korunky. Korunky jsou celokeramické, fazetované, zirkonové.

Při modelaci korunky myslíme i na to, aby měl dokonale přirozený odstín přesně podle vašich živých zubů. Toho dosahujeme zvolením vhodného odstínu keramické kostky a následným leštěním a dobarvováním.

 

Jaká je cena metody CEREC?

Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z nejmodernějších metod, je potřeba počítat s vyšší cenou. Ta se odvíjí samozřejmě od velikosti a komplikace náhrady, stavu vašich zubů a dalších skutečností. Odměnou vám ale bude perfektní úsměv, který dlouho vydrží, skvěle sedí a hlavně, bude k nerozeznání od vašich ostatních zubů. Už se nemusíte bát naplno usmívat, což považujeme za obrovské plus.

Orientační ceník si můžete prohlédnout ZDE.