Implantáty Straumann a Oktagon

Implantáty Straumann a Oktagon

Co to je zubní implantát? Zubní implantát je v podstatě umělý zubní kořen, který se aplikuje do kosti čelisti. Tento umělý kořen slouží k připevnění korunky, můstku nebo snímatelné zubní náhrady.

Před implantací

Implantaci předchází konzultační vyšetření, kde lékař stanoví léčebný plán. Dále osobně s lékařem proberete veškerá možná řešení. Součástí léčebného plánu je časový harmonogram zákroku, speciální vyšetření CBCT a finanční kalkulace léčby. U každého pacienta je kalkulace individuální dle stavu chrupu.

Proces implantace

Implantát se část konstrukce, která imituje zubní kořen a je celá ukrytá v kosti. Implantát má v sobě dutinu se závitem, do které se zašroubuje nadstavba implantátu tzv. abutment. Abutmentje část zubu nad dásní na který se dále připevní korunka. Korunka na implantátu může být buď provizorní, nebo trvalá, zhotovena z keramiky.


Skladba implantátu

Implantát se skládá ze 3 částí.

  1. Implantát
  2. Abutment (nadstavba - podpěra)
  3. Korunka


Cíl

Cílem implantátu je poskytnout nadstandardní řešení, obnovit funkčnost a estetičnost chrupu pevnými - nesnímatelnými náhradami. Implantát nejlépe imituje Váš vlastní zub a tím pacientovi pomáhá maximálně navrátit jeho úsměv.


Používáme pouze ty nejlepší a nejkvalitnější implantáty značky Straumann a Oktagon.