Analgosedace: ošetření bez bolesti

Analgosedace: ošetření bez bolesti

Čeká vás složitější zákrok nebo ošetření zubů vnímáte citlivěji? Díky analgosedaci budete mít návštěvu zubaře spojenou pouze s příjemnými pocity.

Zakládáme si na tom, že naše ošetření nebolí. Abyste se před návštěvou zubaře už jenom usmívali. Jako prostředek k bezbolestnému zákroku používáme analgosedaci.


Analgosedace aneb u zubaře bez bolesti

Analgosedace je metoda, při které pacienta uvedeme do stavu podobného spánku. Léčebná látka vás uvolní a navodí stav, ve kterém nebudete vnímat bolest, psychické či fyzické strádání. Většinu ošetření si nebudete dokonce ani pamatovat. Z mnohaleté zkušenosti víme, že pacienti stav vnímají velmi pozitivně. 


Komu analgosedaci doporučujeme?

Analgosedaci obecně doporučujeme pacientům, kteří podstupují složitější stomatologický zákrok. 

Ošetření je však primárně vhodné i pro:

 • fyzicky či psychicky citlivější pacienty,
 • pacienty s dávivým reflexem,
 • ty, kteří mají s ošetřením u zubaře špatné zkušenosti.

Metoda je ku prospěchu i stomatologovi, protože není zneklidňován obavami o bolestivé reakce pacienta, a tak mu umožňuje plně se soustředit na práci.

Pokud jde o typ zákroku, analgosedaci doporučujeme v těch případech, kdy nejde zabránit nepříjemným vjemům či dosáhnout uspokojivé hloubky znecitlivění – třeba v případě vícečetné extrakce zubů, hlavně v dolní čelisti, “trhání osmiček”, zavádění zubních implantátů nebo resekce kořenových ložisek.


Jak ošetření probíhá?

Usadíme vás do pohodlného křesla a anesteziolog vám do žíly vpraví léčebnou látku, po jejíž aplikaci pocítíte velmi příjemný stav a dostaví se libé pocity. Dostanete se do polospánku, avšak budete stále schopní komunikovat s lékařem. Následuje běžné ošetření.

Užití látky je bezpečné, probuzení je zpravidla příjemné bez doprovodné nevolnosti.


Co je potřeba dodržet před a po zákroku:

 • Před zákrokem 6 hodin nejezte a 4 hodiny nepijte.
 • Užíváte-li dlouhodobě léky, v den ošetření je nevynechávejte. Zapijte je ráno douškem vody.
 • Pokud jste si vzali lék na uklidnění, dejte nám o tom vědět. 
 • Pro vlastní chirurgický výkon a nekomplikovaný pooperační průběh je důležitý dobrý zdravotní stav. Nikdy nechoďte k ošetření ani s běžným nachlazením. Dejte nám včas vědět a my vás přeobjednáme.
 • Na ošetření přijďte v pohodlném oblečení, ve kterém se cítíte dobře.
 • Je nutné, aby vás na zákrok doprovodil blízký člověk, který vás pak odvede nebo odveze domů, pacient nikdy neodchází sám
 • 24 hodin po zákroku nemůžete řídit.
 • I když se Vám bude zdát, že jste fyzicky v pořádku, Vaše reakce jsou velmi zpomalené.

Analgosedace přispívá k vašemu pohodlí a dobrému pocitu v naší ordinaci, a je tak pro nás velkým pomocníkem v cestě za vizí vždy bezbolestného ošetření.