Léčba paradontózy, onemocnění parodontu

Léčba paradontózy, onemocnění parodontu

Nevhodnou péčí o ústní dutinu může dojít až k zánětům měkkých tkání čímž bude narušena samotná pevnost zubů. Léčba paradentózy je proto úzce spojena s dentální hygienou. Na boj s paradentózou ale nejste sami pomůžeme Vám navrátit zdravý chrup.

Objednat se

Co je to parodont?

Parodont jsou tkáně těsně obklopující zub a starající se o fixaci a pevnost zubů při jejich běžném fungování.


Jak vzniká paradentóza?

Nejčastějším viníkem je nevhodný životní styl a nesprávná péče o dutinu ústní. Netrpí tím jen zuby, ale zejména měkké tkáně. Jsou-li tyto tkáně infikovány, rozvíjejí se v nich záněty a ty následně způsobují daleko větší škody. Uvolňují například usazení zdravých zubů v kostní tkáni a způsobují jejich viklání a nejhorším i vypadávání (paradentózu). Dobrou zprávou ale je, že na léčení není nikdy pozdě. Avšak čím déle otálíte, tím je tento proces složitější.


Parodontologické vyšetření a plán léčby

Pro stanovení správné diagnózy nejprve provedeme podrobné vyšetření dásní a zubů (parodontologické vyšetření). U každého zubu přitom měříme 6 hodnot – hloubku tzv. parodontálních chobotů na šesti místech kolem zubu. Dále se změří krvácení dásňové papily mezi zuby. K plánování léčby zároveň využíváme i nejmodernější 3D diagnostiku.

  • zajistíme maximální estetiku Vašeho úsměvu
  • vyřešíme komplikované i situace (ztráta kosti, chybějící dáseň)
  • našim cílem je zároveň zkrátit časovou náročnost léčbyLéčba paradontu a paradentózy

Na naší klinice využíváme těch nejmodernějších metod a proto pro léčbu parodontu využíváme speciálního medicínského laseru. To nám umožňuje provádět úspěšné léčení parodontu a paradontózy i ve velmi komplikovaných případech.

Léčba parodontu a paradontózy ve výsledku znamená důkladné čištění zubů a dásní od všech usazenin a zánětlivých ložisek pomocí manuálních technik, ultrazvuku či diodového laseru. V případě pokročilejších stádií problému se často provádí dlahování zubů s použitím preparátu regenerujícího kost. Volba postupu léčby samozřejmě závisí na stavu ústní dutiny pacienta a na doporučení lékaře.


Co přináší laserem asistované ošetření

  • selektivní účinek – minimální invazivita úkonů asistovaných laserem, jelikož účinek zasahuje pouze vybranou tkáň
  • extrémně vysoký výkon – zvýšení efektivity léčby
  • bezbolestnost a urychlení hojení

Napište nám

Snažíme se na veškeré Vaše zprávy odpovědět v co nejkratším čase.